ATALIAN VE MOBESE A.Ş GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ, PLAKA TANIMA SİSTEMİ İLE AVM’LER ŞİMDİ DAHA GÜVENLİ…

Son yıllarda insanlar alışveriş yapmanın yanı sıra yemek, sosyal aktivitede bulunmak ve gün boyu çeşitli nedenlerle zaman geçirmek için de AVM’leri yoğun olarak kullanıyor.

Bu da söz konusu alanlar için güvenlik kavramını çok daha önemli hale getiriyor. Daha yüksek güvenlik için yayınlanan 29934 numaralı AVM Plaka Tanıma Sistemleri (PTS) Yönetmeliği de AVM’lere plaka tanıma sistemlerinin kurulmasını zorunlu hale getirdi. Sistem sayesinde AVM’lerin otopark giriş çıkışlarından geçen tüm araçlar tespit edilerek, şüpheli araç takibi yapılıyor ve merkeze anlık uyarılar iletiliyor, böylece Emniyet Genel Müdürlüğü’ne uyum sağlanıyor. Plaka tanıma sistemi alanında AVM’ler için ihtiyaç, fiyat, kalite değerlendirmesi içerisinde en akılcı, verimli ve hızlı çözümleri ise sektörün en köklü kuruluşlarından MOBESE A.Ş ile iş birliği yapan ATALIAN Entegre Tesis Yönetimi sunuyor.

            Sistem, çalıntı ve aranan araçların yakalanmasına olanak sağlıyor…

Plaka tanıma sistemi; kamera içinde bulunan bütünleşik donanım, yazılım ve plaka tanıma, Emniyet Genel Müdürlüğü merkezi yazılımından oluşuyor. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) (MOBESE) projelerinde kullanılıyor. Emniyet teşkilatının ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen sistem, çalıntı ve aranan araçların yakalanmasına olanak sağlıyor. Yüksek çözünürlüklü kameralarla araç plaka, marka, model, renk eşleştirme bilgileri kayıt ya da kontrol edilerek anlık olarak KGYS sistemine aktarılıyor. Burada işlenen bilgilerle rapor ya da alarm üretilmesi sağlanıyor.

Plaka tanıma sistemleri birçok noktada uygulanıyor.

Plaka tanıma işlemlerini, bütünleşik kamera sistemi POLNET (Polis Networkü) uyumlu plaka tanıma sistemi gerçekleştiriyor ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün merkezi yazılımı ile entegre çalışıyor. Kameralardan alınan araç görüntülerinde plaka bölgesi ayrıştırılıyor, plaka üzerinde bulunan karakterler çeşitli görüntü işleme (OCR) yöntemleriyle okunuyor. Sistem IP veya analog kameralarla ve farklı çözünürlüklerde çalışabiliyor. Plaka tanıma sistemleri; otoyol giriş ve çıkış noktaları, fabrikalar ve sanayi tesisleri, üniversiteler, hastaneler, okullar, alışveriş merkezleri, depolar, siteler, otoyol kontrol noktaları, sınır kapıları, köprü ve gişeler, nizamiye, otogar ve terminaller, havaalanları, araç geçişinin kontrollü yapıldığı bölgeler ve otellerde yaygın olarak kullanılıyor.

ATALIAN, hızlı ve sorunsuz sistemler kuruyor…

ATALIAN Entegre Tesis Yönetimi’nin plaka tanıma sistemlerinde sunduğu en büyük fark ve avantaj ise MOBESE A.Ş firması ile gerçekleştirdiği güç birliğini çözüm odaklı yaklaşımla müşterilerine sunması oluyor. ATALIAN, 20 yıllık deneyimi, uzman kadrosu ve finansal gücüyle projelendirme ve devreye alma aşamalarını gerçekleştiriyor. Ayrıca İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nün hizmetlerini geliştirme ve destekleme amacıyla kurulan MOBESE A.Ş ile kendi konusundaki yetkinliklerini birleştirerek müşterilerine hızlı ve sorunsuz sistemler kuruyor. Plaka tanıma sistemlerine büyük önem veren kuruluş, tüm süreçlere hakim olmasının yanı sıra emniyet kabulü tarafında ise sektörün en sorunsuz hareket eden firması olarak biliniyor.

#atalian, #mobese, #plakatanimasistemi, #guvenlik

 
 

Popüler Yazılar

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: