Amazon Web Services ve Milestone Systems Bulut İşbirliği

Milestone XProtect ve Amazon Web Services işbirliği ile güvenlik sektöründe son kullanıcılara bulut tabanlı çözümler sunan yeni bir dönem başlıyor…

“Önce bulut” stratejisini benimseyen ve hibrit bir Video Yönetim Sistemi (VYS) çözümü arayan kurum ve kuruluşlar artık önceden yapılandırılmış bir XProtect’i yüksek esneklik ve düşük bakım maliyetleri ile dünyanın her yerinde esnek bir çözüm olarak kullanabilecekler.

Açık platform video yönetim yazılım pazarının lideri ve öncü tedarikçisi Milestone Systems, XProtect’in Amazon Web Services (AWS) çözümünün Haziran ayı itibariyle AWS Marketplace’te yer aldığını duyurdu. AWS’de XProtect, XProtect sistemlerini tasarlamanın yepyeni bir yolunu sunuyor. AWS’de XProtect, şirket içinde kurulu donanımı azaltmak ve yerinde VYS sistemlerinin kurulumunda ve bakımındaki uyumsuzluğu ortadan kaldırmak için AWS’den faydalanmak üzere tasarlandı. Sonuç; farklı isteklere ve dağıtılmış mimari ihtiyaçlara kolayca uyum sağlayan esnek bilgi işlem, depolama ve ağa sahip bir çözüm!

X-Protect’in AWS Marketplace’te yer alan ilk ve tek Video Yönetim Sistemi olması ile Milestone; müşterilerin dinamik ölçekleme ihtiyaçlarını karşılarken, tüm iş ortaklarının işlerini ölçeklendirmelerine olanak veren yenilikçi bir çözüm sunuyor. AWS’nin küresel altyapısı ve güçlü inovasyon stratejisi, Milestone Systems’ın yalın, güçlü ve küresel olarak her bölgeden erişimi olan bir çözüm tasarlamasını mümkün kılıyor ve Milestone’un çözüm portföyünü genişletiyor.

Milestone Systems’ın Teknolojiden Sorumlu Başkanı (CTO) Bjørn Skou Eilertsen bu heyecan verici işbirliğini “XProtect’in AWS Marketplace’te kullanılabilir hale getirilmesi, bayilerimizin ve iş ortaklarımızın işlerini ölçeklendirmelerine, hizmetlerini optimize etmelerine ve yeni müşteri deneyimleri sunmalarına olanak sağlayacak” sözleriyle açıklıyor.

Esnek, uygun maliyetli ve güvenilir

AWS’de XProtect esnek tasarımı ve AWS’nin gücü ile büyük işletmeler, farklı bölgelere ve şehirlere dağılmış yapıdaki organizasyonlar ve akıllı şehirler için ideal. AWS’de XProtect ile birden fazla konumda hizmet veren kuruluşlar artık önce-bulut çözümlerine yönelebilecek, iş gereksinimlerini karşılamak için sistemlerini kolayca ölçekleyebilecekler. AWS’nin güvenilir altyapısı ayrıca hizmet kesintileri riskini azaltarak, kesintisiz çalışma sağlıyor. AWS’de XProtect bunların yanında, şirket içi donanımı azaltarak, bilişim altyapısı için kısmi dış kaynak kullanımı sağlayarak ve sermaye masraflarını işletme giderlerine dönüştürerek, kurumların maliyetleri optimize etmelerine ve daha iyi sonuçlara ulaşmalarına da yardımcı oluyor.

#AWS, #Milestone Systems, #XProtect

 
 

Popüler Yazılar