Yellow Pages Yatırımcılarından Türkiye’de Yeni Oluşum: DataWorks…

Yellow Pages markasını da bünyesine dahil eden DataWorks, yeni yatırım ve global ortaklıkları ile pazara güçlü bir giriş yaptı. DataWorks, marka ve KOBİ’lere Türkiye’de ilk olacak gelişmiş ve yenilikçi teknolojik ürün ve platformlar sunacak…

İçinde yaşadığımız teknolojik gelişmeler, gerek tüketicilerin talepleriyle gerekse küresel pazardaki gelişmelerle dijital pazarı hızla büyütüyor. Son yıllarda büyük markaların yanı sıra küçük ve orta boy işletmeler de işlerini büyütmek ve tanınırlıklarını artırmak için dijital varlıklarını güçlendirmenin yollarını arıyorlar. Bu global pazarın önemli bir parçası olan Türkiye de, büyüyen ekonomisi, genç nüfusu ve dijitale olan merakı ile her zaman teknoloji odaklı yatırımların gözbebeği konumunda.

Türkiye’ye çok önem veriyoruz…

Türkiye’de dijital pazarın hızlı bir şekilde büyümesinden büyük heyecan duyduğunu belirten DataWorks’ün kurucu ortağı Wayne Foster, Türkiye’nin dinamik ekonomisi, demografik yapısı ve sayıları hızla artan KOBİ’leriyle çok önemli bir pazar olduğunu söylüyor: “Türkiye çok önemli bir pazar. 7 yıldır sektörün büyümesine şahit olduk. Türkiye’de KOBİ’ler artık dijital gelişmelerden daha fazla faydalanmak istiyorlar. İhtiyaçları her geçen gün artıyor ve derinleşiyor. Yurt dışında pek çok pazarda, Yellow Pages’ların KOBİ’lerin dijitalde en yakın çözüm ortağı olduklarını görürsünüz. Biz de Türkiye’de bunu sağlayacağız. Yurt dışındaki deneyimlerimizi Türkiye pazarına getiriyoruz. Bu misyonla doğan DataWorks, gelişmiş yeni ürün ve platformlarıyla firmalara son derece yaratıcı, dış pazarlarda da başarısı kanıtlanmış çeşitli ürün ve hizmetler sunarken, bu sayede pazarın büyümesine de önemli katkı sağlayacak.”

DataWorks Genel Müdürü Semin Özmoralı ise Türkiye’deki marka ve KOBİ’lere rekabette öne çıkabilecekleri çok önemli ürün ve hizmetleri hızlı ve uygun maliyetlere sunacaklarının altını çiziyor; “Global pazarlarda dijitalleşme çok hızlı ilerliyor. Türkiye’deki şirketler de buna uyum sağlama ve hatta daha başarılı örnekler gösterme konusunda oldukça hızlılar. Yellow Pages sayesinde KOBİ’leri tanıyoruz, uzun süredir çalışıyoruz. Özellikle dijital pazarlama ürünleri tarafında KOBİ’lerden önemli yönlendirmeler aldık. Türkiye’nin dört bir yanından topladığımız talep ve geri bildirimler, yeni oluşumumuzu hızlandırdı. Şimdi DataWorks olarak KOBİ’lerin dijitalleşmesine odaklanacağız ve Yellow Pages’ın yurt dışındaki deneyimlerini onlara ulaştıracağız. Tıpkı yurt dışı Yellow Pages’larda olduğu gibi dijital pazarın sunduğu fırsatlara hızlı, kolay ve korkmayacakları bütçelerle ulaşmaları için kilit ürün ve platformlar sunacağız.”

 
 

Popüler Yazılar