Toshiba, Dijital Evler için ilk kişisel bulut depolama aygıtını sunar…

STOR.E CLOUD ile verileriniziistediğiniz yerde, istediğiniz zaman depolayın, paylaşın ve yayınlayın.

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş., Toshiba’nınilk kişisel bulut depolama aygıtıSTOR.E CLOUD’u duyurdu. Kullanımı kolay depolama merkezi, kullanıcıların genişmedya kütüphanelerini evlerinde güvenle saklamalarını sağlarken, bulutaracılığıyla dosyalara uzaktan erişim ve yayınlama olanağı veriyor. STOR. ECLOUD ile kullanıcılar, verilerine evlerinde ya da tabletleri, akıllıtelefonları veya bilgisayarları ile dışarıdan erişebilecekler.

STOR.E CLOUD, Windows, Android ya da Apple iOS işletim sistemlerini kullanıyorolmasına bakmaksızın her türlü elektronik aygıtla sorunsuz çalışıyor. 3TB’akadar kapasitesi ile kullanıcılar, dizüstü bilgisayarlarındaki müzikleri vetabletlerindeki fotoğrafları yedekleyebilecek, akıllı televizyonlarında filmyayınlayabilecekler. Dahası, internet bağlantısı üzerinden dünyanın herhangibir noktasındaki herhangi bir cihazdan STOR. E CLOUD’a erişebilecekler. Böylecekullanıcılar aile üyelerine fotoğraflarını gösterebilecek, arkadaşlarınınevinden kendi müzik arşivlerine ulaşabilecek veya televizyonda videooynatabilecekler.

Dünyanın sahip olduğu dijital bilgiler her beş yıl içinde on kat artarken, tüketicilerindeğerli verilerini yedeklemeleri oldukça önem kazanıyor. Evler artıkelektronik aygıtların oluşturduğu ekosistemlere dönüşüyor ve tüketiciler, hemevde hem de ev dışında, verilerini ekrandan ekrana paylaşabilme özgürlüğüistiyorlar.

Tüketicielektroniği pazarının önde gelenlerinden olan Toshiba, STOR. E CLOUD iletüketici ihtiyaçlarına yönelik eşsiz anlayışı sayesinde tüketicilerintaleplerini karşılayacak ve evdeki bağlantı boşluklarını dolduracak birdepolama merkezi oluşturdu.

Geriyekalan her şey otomatik olarak yapılır, böylece hemen medya kütüphaneleriniziyedeklemeye başlayabilirsiniz. İstendiği takdirde, yüklemeden sonra dahagelişmiş kurulum ayarlarına erişmek de mümkün.

Bulutdepolama gittikçe önem kazanırken, tüketiciler hala kişisel bilgileriniuzaktaki bir depolama aygıtına koymak konusunda endişeliler. Online yedeklemeçözümlerinin aksine, STOR. E CLOUD verilerinizi bilinmedik bir yerde değil,evinizin güvenliğinde saklamanıza olanak sağlayarak sizi huzursuzluktankurtarır.

Parolaile korunan internet bağlantısı, global erişilebilirlik ve güvenliği bir arayagetiriyor. STOR.E CLOUD, halka açık ve özel bulut uygulamalarının aksine,tamamen sizin tarafınızdan yönetilir, böylece içerik ve erişilebilirlik herzaman kendi kontrolünüz altındadır ve hiçbir zaman üyelik ya da kullanım ücretiödemeniz gerekmez.

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Türkiye Distiribütörü TNBA.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, ’’Bulut depolamanın her geçen gün daha da popülerhale gelmesine rağmen, birçok kullanıcı, verilerinin güvenliğinden endişeettiği için hala geleneksel depolama donanımlarını tercih ediyor. STOR.E CLOUD,bu endişeleri gidererek her iki dünyanın da en iyi özelliklerini bir arayatopluyor. Dünyanın her yerinden internet bağlantısı aracılığıyla dosyalaraerişebilme yeteneği ile verileri kendi evinde depolamanın getirdiği gönül rahatlığınıbirlikte sunuyor.” diyor ve ekliyor “STOR.E CLOUD, dijital evde içerikadalarını bir araya getirirken, değerli veriler için güvenli yedeklemesağlıyor. Toshiba, tüketici elektroniği alanında sahip olduğu uzun yıllaradayanan deneyimini kullanarak, tüketicilere ihtiyaç duydukları verilere dünyanınher yerinden erişebilme özgürlüğü sunan merkezileştirilmiş bir depolama merkezisağlıyor.”

AnaÖzellikler

Arayüz:

RJ-45 Ethernet yuvası, USB 2.0 yuvası

Kaplaması:

Mat

Renkler:

Siyah

Kapasite:

2TB, 3TB

Dosyalama sistemi:

NTFS (MS Windows)
*Sürücü, tam Mac uyumluluğu için HFS+ dosya sistemine göre yeniden biçimlendirilebilir

Güç:

AC Güç adaptör kablosu.
Giriş: 100-240V, 650mA
Çıkış: 12V – 2A
EU/UK değiştirilebilir fiş kafası

Boyutlar:

160 (U) x 79 (G) x 191 (Y) mm

Yazılım

Toshiba Canvio Home Software

Sistem Gereksinimleri:

• Windows® XP / VISTA® / Windows® 7
• Ethernet girişi ile ağ bağlantısı
• Internet bağlantısı

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: