TEPE, GÜVENLİK SEKTÖRÜNE YENİ UFUKLAR AÇACAK YARATICI FİKİRLER ARIYOR

Paydaşlarıyla arasındaki bağı yenilikçi fikir ve çözümlerle güçlendirmeyi amaçlayan Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri, inovatif düşüncelerin kodlara dönüşeceği hackathon projesi ile sektöründe bir ilke imza atıyor.

Tepe Savunma, inovasyona verdiği değer doğrultusunda, 22-23 Haziran’da Habita’da hackathon etkinliği düzenleyecek. Üniversitelerin kuluçka merkezlerini, start up’ları, girişimcileri, yazılımcıları ve pazarlamacıları bir araya getirecek etkinlikte ortaya çıkacak yaratıcı fikirler, hayata geçirilip Tepe Savunma’da uygulanma şansını yakalayacak.

Güvenlik sektörüne yeni bir bakış açısı kazandıracak fikirlerin yarışacağı etkinliğe 3 Haziran 2018’e tarihine kadar www.tepesavunmahachathon.com adresinden başvuru yapılabilecek. Proje kapsamında; Bilkent Cyberpark, ODTÜ Teknokent, İTÜ kuluçka merkezi ile iş birliği yapılacak.

Sektöre yön verebilecek her türlü hayalle buluşmak ve bunları hayata geçirmek için Hackathon projesini başlattıklarını söyleyen Tepe Savunma Genel Müdürü Bora Doğualp, “Bu kez ‘Aramızdaki Bağ Yenilikçi Fikirlerle Güçleniyor ‘diyerek yaratıcı fikirlerin peşine düşünüyoruz. Savunma ve güvenlik konularında araştırma yapmayı, fikri ya da projesi olanlarla hizmetlerimiz ile sürdürülebilir bağ kurduracak, hayatı kolaylaştıran fikirler bulmak istiyoruz. Çıkan fikirleri hayata geçirip paydaşlarımıza daha kolay, daha etkili çözümler sunmak en büyük hedefimiz” değerlendirmesinde bulundu.

Bu platformu sahiplenmek ve sürdürülebilir kılmak istediklerini ifade eden Doğualp, “Yeni fikir ya da ürünleri şirkete kazandırırken şirket itibarını, fikre değer veren politikamızı ve bakış açımızı da duyurmuş olacağız. Katılımcılara Tepe Savunma deneyimi yaşatıp marka değerini arttırma ve görünürlük fırsatı yakalayacağız” diye konuştu.

IDEATHON MARATONU 11 MAYIS’TA

Tepe Savunma, yenilikçi politikasını şirket çalışanlarına yönelik başlattığı Ideathon maratonuyla da güçlendiriyor. 11 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Ideathon Day ile Tepe Savunma, hizmetlerine deneyim, hız, dijitalleşme, yetkinlik iyileştirmesi yaratacak; uygulanabilir, özgün, fayda sağlayacak fikirleri bulmayı ve geliştirip uygulamaya geçirmeyi planlıyor.

#EPE, #güvenlik, #sektör, #ideathonmaratonu, #tepesavunma

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: