Tech Data Türkiye Genel Müdürlüğüne Behçet Yumrukçallı Atandı

Tech Data (Nasdaq: TECD) 10 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Behçet Yumrukçallı’yı Tech Data Bilgisayar Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü olarak atadığını duyurdu. Atama açıklamasıyla birlikte 8 yıldır Tech Data Bilgisayar Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü olarak görevini yürütmekte olan Hakkı Eren’in Tech Data’dan ayrılacağı bildirildi…

Behçet Yumrukcallı yeni görevinde, Tech Data stratejilerinin uygulanmasından ve büyümesinden, Tech Data çözümlerinin ve vaatlerinin Türkiye pazarı için karlı büyümeyi destekleyecek şekilde yönetilmesinden sorumlu olacak.
Atama hakkında görüşlerini bildiren Tech Data Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Judith Schreibmayer, “Hakkı Eren’e yaptığı mükemmel işler için teşekkür ediyor; kendisine gelecek yaşamında en iyi dileklerimi sunuyorum. Eşsiz deneyimlere ve bilgi birikimine sahip olan Behçet Yumrukçallı’ya ‘Aramıza hoş geldin’ diyor; Behçet ile çalışmanın Türkiye’deki işlerimizi daha da geliştireceğine ve büyüteceğine inanıyorum. İleriki aylarda ve yıllarda büyümemizin farklı seviyelere ulaşacağına inanıyorum” dedi.
Behçet Yumrukçallı İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Bölümü mezunu olup, master eğitimini New Orleans Universitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 13,5 yıl NetApp Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmış olan Yumrukçallı daha önce Reuters ve Netas’ta da farklı pozisyonlarda görev yaptıktan sonra EMC Teknoloji Grup Direktörlüğü görevini yürütmüştür. Yumrukçallı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

#TechData, #BehçetYumrukçallı

 
 

Popüler Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: