Schneider Electric, APC Back UPS ile Her Zaman Kesintisiz Güç

APC by Schneider Electric üç farklı Back UPS güç kaynağı serisi ile tüm zorlu hava şartları nedeniyle oluşabilecek aşırı gerilim dalgalanmalarında elektronik cihazların koruması, elektrik kesintilerinde olası veri kaybını önlemek ve çalışma sürekliliğini sağlamak için etkin bir çözüm sağlıyor.

APC Back UPS BX & Back UPS Pro BR serilerinde elektronik cihazlar için büyük öneme sahip olan Otomatik Gerilim Düzeltme (AVR), BE ve BR serilerinde verimlilik ve kesintisiz çalışma akışı sağlayan ECO MOD ve tüm serilerde uzaktan yönetme kabiliyeti sunan PowerChute yazılımı gibi pek çok yenilikçi özelliğe sahip.

1483521458_SCH_BackUps_BB_Gorsel__1_

APC Back UPS BX, BE ve Black UPS Pro BR serileri hem şebeke gerilimindeki değişimlerde cihazları korumak üzere akım korumalı priz görevi üstleniyor hem de elektrik kesintilerinde akü yedeği olarak çalışma sürekliliği sağlamanıza yardımcı oluyor.

Entegre kritik güç ve soğutma hizmetlerinde global bir lider olan APC by Schneider Electric, zorlu hava şartları nedeniyle oluşabilecek aşırı gerilim dalgalanma ve her türlü elektrik kesintilerine karşı üç farklı Back UPS serisi geliştirdi. Back UPS ürünleri kullanıcıların güç ihtiyaçlarına her an hizmet etmek üzere şebeke gerilimi sırasında akım korumalı priz görevi görüyor, şebeke kesildiğinde ise kesintisiz güç kaynağı konumuna geçiyor. Aynı zamanda Schneider Electric, Back UPS BX ve Back UPS Pro serilerini Line Interaktif teknolojisi, BE Serilerini ise stand-by teknolojisi ile kullanıcılarına sunuyor.

1483521462_SCH_BackUps_BB_Gorsel__3_

Back UPS BX ve BE serileri elektronik cihazlar, PC, ev network ekipmanları (modem vb.) ve yazar kasa cihazları gibi elektrikli aletlere kesintisiz güç sağlarken, Back UPS Pro ürünleri ise projektörler, LCD televizyonlar, oyun konsolları, harici depolama cihazları, yüksek performans ve hassas elektronik donanıma sahip bilgisayarları destekliyor.

Back UPS BX (650-1400VA) serisi USB çıkışı sayesinde PowerChute yazılımı ile uzaktan yönetilebiliyor. Dahili aküyü kullanmadan sağladığı Otomatik Gerilim Düzeltme (AVR) özelliği ile çıkış gerilimini uygun seviyelerde tutuyor. 950-1400VA seçeneklerinde veri hattı dalgalanma koruması ve aşırı yük için önlem olarak değiştirilebilir sigorta özelliği bulunuyor. Shuko CEE 7 çıkışları ile güç değişimlerine karşı tam koruma sağlıyor. Farklı ve değişken enerji gereksinimi olan elektronik ekipmanlar için özel olarak tasarlanan Back-UPS BX serisi, acil durumlarda kritik güç sağlarken, akü ömrünü kullanmadan sağladığı AVR özelliği ile çalışma süresini maksimum seviyelere çıkarmanıza yardımcı olur.

1483521466_SCH_BackUps_BB_Gorsel__4_

Back UPS BE (700VA) serisi ise BX Serisinin AVR özelliği dışındaki tüm özelliklerine sahip olmakla birlikte, 8 Shuko CEE 7 çıkışı ile hem yedek akü hem de aşırı gerilim koruma prizi işlevi görüyor. Üzerindeki 4 çıkış, yedek akü ve aşırı gerilim koruma desteği sağlarken diğer 4 çıkış ise akü kapasitesini kullanmadan aşırı gerilim için koruma sağlıyor. Back UPS BE serisinin BX serisine göre en temel farklılığı ise “ECO MOD” özelliğine sahip olması. ECO MOD, kullanıcılarına enerji tasarrufu ve çalışma sürekliliği sunuyor. UPS’e bağlı olan ana cihaz, stand-by modunda ya da kapatıldığında bağlı cihazları da kapatıyor ve eşzamanlı kullanılmalarını sağlayarak enerji tasarrufu sağlıyor. Ana cihaza enerji verildiğinde çevre birimleri de çalıştırarak iş sürekliliğine katkıda bulunuyor.

1483521462_SCH_BackUps_BB_Gorsel__2_

Back UPS Pro BR (550VA-1500VA) serisi de BE serisinde bulunan “ECO MOD” özelliğine ve Back UPS BX serisinin sahip olduğu tüm özelliklere sahip. Ayrıca BR1500G-GR (1500VA) modeli bağlanabilen ek akü ile (BR24BPG) yarım yükte (432.5 Watt) 46 dakika tam yükte (865 Watt) ise 20 dakikalık çalışma sürekliliği sağlıyor. Üzerindeki LCD ekranı sayesinde; UPS kapasitesinin yüzde kaçının kullanıldığı, üzerinde kaç Watt yük olduğu, tahmini çalışma süresi, giriş/çıkış gerilimi, ECO MOD’un etkin veya devre dışı olduğu, çıkış frekansı gibi tüm özellikler kolaylıkla takip edilebiliyor. Back UPS Pro BR serisi, BX serisine göre daha hassas AVR çıkış gerilim aralığı sağlayarak çıkış gerilimini +/- %15 sevilerinde tutabiliyor.

#SchneiderElectric, #APC, #BackUPS, #KesintisizGüç, #GüçKaynağı

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: