“NUSRAT, ASRIN HARBİ ÇANAKKALE” OYUNU GAMEX 2015’DE BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Tarihimizde önemli bir yere sahip olan ve en şanlı savunma savaşımız olarak kabul edilen Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılı nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geliştirilen “Nusrat Asrın Harbi Çanakkale oyunu, GameX 2015 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı ziyaretçileri tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Nusrat mayın gemisinin korkusuz Teğmeni İbrahim Naci ve diğer karakterlerin cosplay sanatçıları tarafından canlandırıldığı “Nusrat Asrın Harbi Çanakkale oyununun 1 milyon kişi tarafından oynandığı bildirildi.

Zaferin ruhunu günümüz teknolojisini kullanarak hazırlanan 3 boyutlu bir mobil oyun olan Nusrat’ta, elinde kalan son 26 mayını Çanakkale Boğazı’na yerleştirip düşmanı yenilgiye uğratan Nusrat Mayın Gemisi’nin tarihi görevi işleniyor. Oyuncular ayrıca oyun bölümlerinde yer alan 18 Mart Deniz Muharebesi, Tekke Koyu Çıkarması, Kirte Köyü Muharebesi, Arıburnu Çıkarması ve Conk Bayırı gibi savaşların yaşandığı bölgelerde başarılı olmaya çalışıyor.gamex1

GAMEX 2015’in en çok ilgi gören oyunları arasında yer alan Nusrat’ta, yerli ve yabancı kaynakların detaylı araştırılması ve analiz edilmesi sonucu kurgulanan oyunda savaşa dair askeri objeler, savaşın gerçekleştiği Çanakkale koylarına ait 3B harita modellemeleri, metinleri özel olarak seçilmiş ve kayıt edilmiş Anadolu’nun her yöresinden asker sesleri ve bölümlere özel müzikler bulunuyor.

GameX 2015 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı, 20 Aralık Pazar gününe kadar sürecek.

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: