NGN, İTÜ ARI Teknokent İşbirliğine Big Bang ile Start Verdi

Subscreasy’e bulut hizmet paketi ile destek verilecek

İTÜ Big Bang’in teknoloji paydaşları arasında yer alan NGN’den, bulut tabanlı abonelik ücretlendirme platformu olan Subscreasy’e 20.000 USD değerinde bir destek geldi.

Türkiye ve Orta Doğu’nun önde gelen teknoloji gruplarından NGN, verilerini Türkiye’de tutması koşulu olan startupları desteklemek amacıyla NGN Cloud üzerinde tasarladığı bulut, danışmanlık ve eğitim paketini Subscreasy’e özel olarak sunmaya karar verdi. Paketi İTÜ Big Bang etkinliğinde Subscreasy kurucu ortaklarından Halil Karaköse ve Abdullah Dağlı’ya NGN Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Seçil Koçoğlu tarafından sunuldu.
NGN Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Seçil Koçoğlu, törende yaptığı konuşmada, “İTÜ ARI Teknokent ile yaptığımız işbirliği kapsamında girişimleri desteklemeyi ve girişim ekosistemine katkı sağlayarak birlikte büyümeyi görev edindik. Sektörün gelişimi için yeni iş fikirlerinin başarılı bir şekilde hayata geçmesi çok kıymetli. SubscrEasy ile yolumuzun bu önemli ve güzel etkinlikte, İTÜ Big Bang’de kesişmesinden ötürü mutluyuz. Kendilerini başlangıç olarak Star of Bosphorus Veri Merkezimizde, NGN Cloud altyapımız üzerinde tasarladığımız bir bulut ve eğitim paketiyle desteklediğimizi bildirmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Türkiye’nin rakipsiz bulut tabanlı abonelik ücretlendirme platformu; Subscreasy

Bulut tabanlı abonelik ücretlendirme ve faturalama altyapısı sistemi kuran Subscreasy, hizmet olarak yazılım satışı yapan firmalar için geliştirildi. Abonelik ücretlendirme altyapısı geliştirmek yerine kullanılabilecek bir girişim olan Subscreasy, kullanıcılarına zaman ve para tasarrufu sağlıyor.
Bilgisayar Mühendisleri Halil Karaköse ve Abdullah Dağlı tarafından kurulan Subscreasy, şu an için 3 kişilik bir ekipten oluşuyor. Subscreasy ile hizmetinizi veya ürününüzü abonelik modeli ile satıp, tekrarlı tahsilat gerçekleştirebiliyorsunuz. MGI Research’e göre 14 milyar dolarlık bir hacime sahip olan Subscreasy’nin 2017’de firmalar tarafından kullanılma oranı yüzde 45 iken 2022’de bu oranın yüzde 80’e ulaşması hedefleniyor. PayU Türkiye ve Payguru ile işbirliği içerisinde olan Subscreasy ile Orta Doğu pazarı da yakından ilgileniyor. Subscreasy, platformuna ilerleyen dönemlerde müşterilerin kullanım davranışlarını analiz edip kampanya önerisinde bulunan “recommendation engine” isimli bir özellik eklemeyi de planlıyor.

#Bulut, #NGN, #Subscreasy

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: