Netcad ve Endeksa’dan Güçlü İş Birliği

İmar uygulamaları artık değer esaslı olabilecek

Ülkemiz coğrafi bilgi sistemleri oyuncusu Netcad ile otomatik gayrimenkul değerleme modeli sunan Endeksa, değerleme esaslı akıllı planlama ve uygulamalarına güçlü bir çözüm oluşturmak için bir araya geldi. Amaç, planlama ve imar uygulamalarındaki bilgi birikimi ile değerleme uzmanlığının birleşimiyle katma değer odaklı çözümler sunmak…

30 yılı aşkın geçmişiyle, mekânsal planlamadan arazi düzenlemesine, alt yapıdan üst yapıya yerleşim alanlarının tasarlanması ve yönetilmesi ihtiyaçlarına yönelik mühendislik ve coğrafi bilgi sistemi yazılımları ile ülkemizdeki dijital dönüşümün öncüsü Netcad ile tüm Türkiye için il/ilçe/mahalle bazında konut, ticari gayrimenkul ve arsa/arazilerin değerlerini sunan Türkiye’nin ilk ve tek otomatik gayrimenkul değerleme modeli Endeksa.com güçlü bir iş birliğine imza attı.

İmar ve değer bilgileri artık daha adil ve şeffaf!

Bu iş birliği ile mekânsal analizden başlayarak kentsel dönüşüm, imar hakkı transferi, kamulaştırma ve toplulaştırma başta olmak üzere mekânsal uygulama ve politikalar eşdeğerlik ilkesi çerçevesinde, çok daha adil ve şeffaf olabilecek. Ayrıca imar ve değer bilgilerin bir araya gelmesiyle güvenilir değer haritaları oluşturulabilecek.

Kamu, özel sektör firmaları ile belediyelere hizmet veren ve yüzde 85 pazar payı ile Türkiye’nin lider konumundaki Netcad’ın CEO’su Ali Güven, iş birliğini değerlendirerek, “Planlama ve imar uygulamalarında adaletin, eş değerliğin sağlanması, donatı ve altyapı hizmet alanlarının doğru konumda ve yeterli olacak şekilde tesisi gibi pek çok konu ciddi bir veri ve akıllı planlama altyapısı gerektiriyor. Sonrasında bu verilere, değerleme konusundaki uzmanlığın eklenmesi gerekiyor. Bu sebeple Endeksa ile yaptığımız iş birliğinin, hizmet sunduğumuz kurumlar için fark yaratacağına inanıyoruz” dedi.

Katma değer odaklı çözümler sunacağız

Türkiye’nin her yerinde saha araştırmaları yaparak Endeksa uzmanlarının hazırladığı verilerin, gayrimenkul profesyonelleri, perakende şirketleri ve finansal kurumlar tarafından kullanmasının yanı sıra bireylerin de bu verilere başvurduğunu hatırlatan Endeksa Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt de güçlü iş birliğine yönelik şunları söyledi: “Endeksa olarak amacımız Türkiye’de doğru ve güvenilir gayrimenkul değerinin ulaşılabilir olması. Netcad’in planlama ve imar uygulamalarındaki bilgi birikimi ile Endeksa’nın değerleme uzmanlığını birleştirerek imar uygulamalarında katma değer odaklı çözümler sunacağımız için çok mutluyuz.”

#Endeksa, #Netcad, #

Yorum Yok
%d blogcu bunu beğendi: