Itway Başkanı Andrea Farina, teknoloji basını ile sabah kahvaltısında buluştu

Güvenlik pazarının katma değerli dağıtıcısı Itway, 21 Eylül 2011’de Başkan Andrea Farina, Başkan Yardımcısı Cesare Valenti ve Türkiye Ülke Müdürü Reha Akbaş’ın katılımıyla, DoubleTree by Hilton Otel’de bir basın kahvaltısı düzenledi.

1996 yılında İtalya’da kurulan ve İtalya dışında; Fransa, Portekiz, İspanya, Yunanistan ve Türkiye’de faaliyet gösteren Itway, 2001 yılında halka açıldı ve Milano borsasında işlem görüyor. Güvenlik konusuna odaklanan Itway VAD, Itway Group’un dağıtıcılık konusunda uzmanlaşmış iş birimidir. Pek çok bağımsız araştırma şirketi tarafından en farklı sistem olarak görülen “Katma Değerli Dağıtıcılık” modelini benimseyen Itway VAD Türkiye, tamamen kanal üzerinden satış sistemini ile çalışıyor. Basın toplantısında firmanın kuruluş hikayesi ve yapılanmasından bahseden Itway Başkanı Andrea Farina, Itway Group içinde farklı alanlara odaklanmış katma değerli dağıtıcılık, danışmanlık, servis ve eğitim gibi iş birimleri olduğunu belirtti. Itway Academy ile iş ortaklarına ve kurumlara güvenlik konusunda eğitimler verdiklerini de vurgulayan Farina; “Güvenlik pazarında gelişmekte olan teknolojileri erken fark ederek pazara girdik ve tüm Akdeniz bölgesine yayıldık. En iyi teknolojiye sahip marka ve ürünleri seçip, bu alandaki uzmanlığımızla birleştirerek pazara sunuyoruz.” dedi. Başkan Farina’dan sonra söz alan Başkan Yardımcısı Cesare Valenti ise; “Temel ilkemiz kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti, bu ilke doğrultusunda iş ortaklarımızla uzun vadeli bir yol arkadaşlığı tercih ediyoruz.” diye konuştu.

Itway’den yeni bir kavram: “Distrigatör”

Itway VAD Türkiye Ülke Müdürü Reha Akbaş yaptığı konuşmada Itway’in farkını açıklarken distribütör ve entegratör firmaların işlevlerini birleştiren bir yapıda hareket ettiklerinin altını çizerek, Itway olarak oluşturdukları “distrigatör” kavramından söz etti. Akbaş; “Teknolojik gelişmeler ve pazar beklentilerine göre şekil alan bir yapıda çalışıyoruz. Asli görevimiz teknoloji ile pazarı buluşturan bir köprü olabilmek, bu amaçla teknolojik ürünleri, know-how, deneyimli kadro, danışmanlık, eğitim ve teknik destek hizmetleriyle birleştirerek pazara sunuyoruz, yani İtway’i “distrigatör” firma şeklinde tanımlıyoruz. Etik değerlerden vazgeçmeden, kanal üzerinden çalışma stratejimizle yol almaya devam edeceğiz. Şu an Türkiye’de sadece güvenlik konusunda çözümler sunuyoruz, ancak önümüzdeki günlerde sanallaştırma, data merkezleri ve altyapıya yönelik teknolojiler konusunda da ürün ve çözümleri pazara sunacağız.” dedi.