İnfotürk Group “Üniversiteler Buluşuyor” Etkinliğini 10. Kez Rekor Katılım ile Gerçekleştirdi

İNFOTÜRK GROUP tarafından Cisco ve HP Türkiye ana sponsorluğunda organize edilen “Üniversiteler Buluşuyor” etkinliğinin 10.’su 5-7 Nisan 2019 tarihleri arasında Kempinski Hotel, The Dome Belek’te gerçekleşti…

Bu yıl 200’ün üzerinde rekor bir katılımın olduğu etkinliğe 60’dan fazla üniversitenin temsilcileri ve İnfotürk Group’un iş ortakları; Cisco, HP, Netex, AMD, Logsign, Commvault, Paloalto Networks, VMware, Techdata, Axis ve Blackboard’un katılımları ile gerçekleşti.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İnfotürk Genel Müdürü Murat Tepeli; “İyi bir dönüşüm ancak iyi bir terzi ile olabilir teması çerçevesinde yaparak; ‘En İyi Terzi Biziz’ sloganı ile üniversitelerde yeni nesil teknolojik çözümleri ile dijital dönüşümleri daha hızlı ve akıllı hale getirmek adına size en uygun kumaş ile en iyi takım elbiseyi diken terziniziz” açıklamasında bulundu.
Uluslararası teknoloji üreticilerinin yaptıkları sunumlarda söz alan birçok konuşmacı eğitimde teknolojinin yeni nesil çözümlerini dinleyicilere sundular.
Cisco Türkiye adına söz alan Kamu Satış Yöneticisi Gökhan Egehan; üniversitelere özel akıllı kampüs çözümleriyle planlamalar yapacaklarını ve bu süreçte en önemli iş ortaklarından İnfotürk ile başarılı işler yürüteceklerini açıkladı.
HP Türkiye çözümlerini anlatan Satış Direktörü Orçun Kayılı; HP’nin Dünya’daki ve Türkiye’deki 2018 değerlendirmelerinin ardından bu yıl üniversiteler özelinde daha geniş ve kapsamlı projelere ağırlık vereceklerini açıkladı.
Etkinlikte katılımcılara yeni nesil bütünleşik kampüsler, kampüs ağ mimarileri ile ilgili akıllı çözümler ve bu çözümlerin dijital dönüşüm süreçlerini nasıl hızlandırdığı konularında bilgiler verildi.

#İnfotürk