Huawei, Türkiye’deki Kurumsal İş Çözümleri ekosisteminin büyümesine öncülük ediyor

Dünyanın önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri firmalarından biri olan Huawei, “Kurumsal İş Çözümleri Teknoloji Zirvesi 2018” etkinliğini Wyndham Levent Hotel’de gerçekleştirdi. Yaklaşık bine yakın kişinin katıldığı etkinlikte, açılış konuşmasını Huawei Türkiye Kurumsal İş Çözümleri Başkanı Robben Zeng yaptı.

Huawei’in dünyada 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiğini, Türkiye’de ise 16’ıncı yılını tamamladığını ve bu süreçte iş ortaklarıyla birlikte büyüdüğünü anlatan Zeng, Türkiye’de yakalanan büyüme grafiğinin temelinde kurumsal iş çözümlerinin büyük rolü olduğunun altını çizdi. Zeng, 2016 yılında Huawei Türkiye Kurumsal İş Çözümleri’nin 39.1 milyon dolar olan cirosunun 2017 yılında yüzde 59 artışla 62.1 milyon dolara ulaştığını, 2018 hedeflerinin ise 100 milyon dolar olduğunu ifade etti. Bu artışın temelinde şirketin Ar-Ge yatırımlarının olduğunu anlatan Zeng, Türkiye’de 450’nin üzerinde mühendis ile yenilikçi teknolojiler geliştirdiklerini aktardı. Robben Zeng, müşteri odaklı büyümenin Huawei’in kurum kültüründe önemli bir yeri olduğunu söyledi.

Huawei, Türkiye’ye her zaman en yeni teknolojileri ve çözümleri getiriyor

Huawei olarak, dijitalleşmeyi olanaklı kılan ve kolaylaştıran kurum olduklarını belirten Zeng, “Huawei, yerel ortaklara ve yerel yaklaşımlara yatırım yapıyor. OpenLab, bunun en iyi örneklerinden birini temsil ediyor. Huawei, üniversiteler ve yerel ortaklarla uçtan uca çözümleri geliştirebilmek adına iş birliği yapıyor. Huawei’in içerisinde farklı ekosistemler bulunuyor. Bunların çözüm ve hizmet ekosistemi olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’ye her zaman en yeni teknolojileri ve çözümleri getirmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin dijitalleşmesine katkıda bulunmak için kendimizi sorumlu hissediyoruz.” dedi.

Huawei, Türkiye’deki dijital dönüşümü hızlandırmaya odaklanırken, güvenli ve akıllı şehirler, bulut, çevik ağlar, finans, üretim, enerji ve eğitim sektörleri genelinde çözümler sunuyor. Akıllı modüler veri merkezi çalışmaları ve küresel ortaklarla başarılı iş birliklerine imza atan Huawei, geniş bir yelpazede lider ve yenilikçi uçtan uca çözümler ile hizmet veriyor.

#huawei, #kurumsal, #iscozumleri, #ekosistem, #manşet, #guncel