“Dijital İşgücü İle Yeni Bir Sanayi Devrimi Başlıyor”

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA), 2019 yılında şirketlerin en çok ilgi gösterdiği teknolojilerin başında geliyor. RPA, şirketlerin rutin, yüksek hacimli, kurallara bağlı işlerini; düşük maliyet, hatasız işlem ve yüksek hızla yürütmelerini yazılım robotları aracılığıyla sağlıyor. Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zeka konusunda dünyanın lider yazılım şirketi Automation Anywhere, RPA ve dijital işgücü ile “yeni bir sanayi devrimi”nin başladığına dikkat çekiyor…

Automation Anywhere, Türkiye’deki en geniş yetkiye sahip tek Gold Partneri eSystems ile iş ortaklıklarının kamuoyuna duyurulduğu, Türkiye RPA pazarının durumunun ve sektörün gelecekteki konumunun ele alındığı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Automation Anywhere’in Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kerry Koutsikos “Şu anda teknoloji alanında hem evrim hem de devrim yaşıyoruz. Son yılların gündem konusu olan yapay zekâ ve makine öğrenimi (Machine Learning) önümüzdeki 5 sene içinde birleşerek, bizlere gerçek robotik devri yaşatmaya başlayacak” dedi.

Yakın Gelecekte Kaç Dijital İşgücünüz Olduğu Konuşulacak

Koutsikos konuşmasına “Biz RPA ile dijital işgücünü yükselişe geçirirken, çalışanların verimliliğini ve yaratıcılığını artırmaya çalışıyoruz. Günümüzde bilançolarını açıklayan şirketler, çalışan sayılarını da muhakkak sundukları rapora ekliyorlar. Çok yakın gelecekte, bu raporlarda şirketlerin dijital işgücü sayılarının da yer aldığını göreceğiz. Her yatırımcı, yatırım yaptığı firmanın teknolojik altyapısını da bilmek, değerlendirmek ister. İşte bu noktada kaç botunuz olduğu önem kazanacak.” açıklamasıyla devam etti.

“Türkiye’yi Yetenek ve Yaratıcılık Merkezi Haline Getirmek İstiyoruz”

Türkiye RPA pazarında yer almaktan mutluluk duyduklarını ve heyecanlandıklarını dile getiren Kerry Koutsikos “Türkiye’de var olan potansiyel, Körfez ülkelerinin tamamından çok daha fazla. Çok uluslu şirketlerin Türkiye yatırımları, iyi eğitimli ve donanımlı Türk yazılımcılar ve ülkenizin büyüme hızı bizim bu pazara girmemizde etkili oldu. RPA, birlikte yol alınacak çok uzun bir seyahat. Bu seyahatte bizimle yola çıkmaya hazır, yerel dinamikleri bilen, müşterisini dinleyen ve anlayan bir partner gerekiyor. eSystems bizim yol arkadaşımız oldu. Ülkenizdeki stratejik hedefimiz Türkiye’yi Automation Anywhere’in yetenek ve yaratıcılık merkezlerinden biri haline getirmek. Bu süreci de Gold Partnerimiz eSystems ile kısa zamanda tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

RPA Milyonlarca İnsanı Özgür Kılacak

Toplantıda söz alan eSystems Genel Müdürü Gökhan Karahan ise; Automation Anywhere ile yaptıkları anlaşmanın, Türkiye RPA pazarı için önemli bir açılım olduğunun altını çizerek “Biz RPA alanında yaptığımız bu iş birliği ile çalışanlara düşünmek, verimli olmak ve keşfetmek için zaman yaratmak istiyoruz. Amacımız rutin işlerin içinde boğulan milyonlarca çalışanın yaratıcılıklarını özgür bırakmalarına ve verimliliklerini artırmalarına destek olmak” şeklinde konuştu.

#Automation Anywhere, #eSystems, #RPA, #DijitalİşGücü, #Güncel

 
 

Popüler Yazılar