DigiNotar Vakası: İnternette kime güvenmeli, kime güvenmemeli?

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, Lab Matters Live başlığı altında 13 Eylül 2011 Salı günü saat  17:00’da Hollandalı Sertifika Yetkilisi DigiNotar’ın güvenliğinin ihlal edilmesi ve bunun kullanıcılar için ne anlama geldiği konusunda online bir basın toplantısı düzenliyor.

Yüzlerce sahte sertifika piyasaya sürüldü. Yasal siteleri taklit etmek ve kullanıcıların kişisel bilgilerini elde etmek için kullanılabilecek 500’den fazla sertifika çalındı. Söz konusu durum; Google, Microsoft, Skype, Mozilla, Facebook, Twitter, hatta CIA, Mossad ve MI6’nın sahip olduğu domain’ler olduğundan dolayı, abartı olmanın ötesinde  “çok önemli” bir hal aldı.

Düzenlenen online basın toplantısında Kaspersky Lab Küresel Araştırma&Analiz Takımı Amerika Bölümü Kıdemli Araştırmacısı Roel Schouwenberg, bu gibi durumları engellemek için neler yapılabileceğini, gelecekte tekrar yaşanmasını engellemek için ne gibi güvenlik çözümlerinin gerektiğini ve sektörün sahte sertifikaları nasıl saptayabileceğini anlatacak.

13 Eylül Salı günü saat 17:00’da düzenlenecek online basın toplantısına http://lk.webinarix.com/1800/ linkini kullanarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Konu: DigiNotar: “İnternette kime güvenmeli, kime güvenmemeli?

Konuşmacı: Kaspersky Lab Küresel Araştırma&Analiz Takımı Amerika Bölümü Kıdemli Araştırmacısı  Roel Schouwenberg

Tarih: 13 Eylül 2011 Salı

Saat: 17:00

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: