BASIN BÜLTENİ

1997 yılında kurulan İnfotürk Group; bugün İstanbul, Ankara, İzmir ve Denizli’de bulunan şirketleri ile tüm Türkiye’ye hizmet sağlayan bir sistem entegratörü olmuştur. Her yılın başında tüm şirketlerdeki 100’e yakın çalışanını ve ailelerini bir araya getiren İnfotürk, bu toplantılarda hem bir önceki yılı değerlendiriyor hem de yeni yılın hedeflerini belirliyor.

Bu yılda 5-7 Ocak tarihleri arasında Karahayıt Doğa Thermal Otelde toplanan İnfotürk Group çalışanları, gün boyu süren toplantılardan sonra akşam gala yemeğinde eğlenerek tüm yılın yorgunluğunu attı.

2017 yılı içinde bir önceki yıla göre TL bazında kombine cirosunu %75 oranında büyüten İnfotürk Group, kur artışından izole edilmiş olarak USD bazında da %40’a yakın bir büyüme gerçekleştirmiştir. Bu olağanüstü başarının ardında çok güçlü bir ekip olduğunu belirten yöneticiler, tüm çalışanlarını başarılarından dolayı kutladılar.

Şirket yöneticileri yaptıkları sunumlarda, başarının ardındaki en önemli sebebin, çok çalışmak ve şirket içerisindeki uyum olduğunu belirttiler. Rekabetin yoğun yaşandığı günümüzde, Bilgi Sistemleri pazarında Sistem Bütünleştirme işinin en zoru olduğunu ve bu kadar büyük projelerin gerçekleşmesinin ancak çok güçlü ve birbirini tamamlayan ekiplerle mümkün olacağını sunumlarda belirterek, 2018 yılında bu rekabetin daha da artacağını söylediler.

Şirketlerin satış ekiplerinin yaptıkları sunumlarda da, 2017 yılı içindeki öne çıkan projelerin detayları anlatıldı. Aynı zamanda tüm grup firmalarının proje yöneticileri, kendileri açısından yılın projesi olarak seçtikleri projelerini anlattılar. Bu projeler arasında yılın projesi katılımcıların oyları ile belirlendi.

2018 yılında hedeflerinin sağlıklı büyümeyi sürdürerek Kamu ve Özel sektörde ses getiren projelere imza atmak olduğu belirtildi. Rakamsal hedeflerin belirlenmesinin ardından Gala yemeğinde tüm çalışanlar ve aileleri doyasıya eğlendiler.

İnfotürk Group hakkında?

İnfotürk Group, 1997 yılında Denizli’de kurulan İnfotürk Bilgisayar, 2005 yılında İzmir’de kurulan Bilgitürk A.Ş., 2008 yılında İstanbul’da kurulan İnfobim LTD. ve 2011 yılında Ankara’da kurulan Bilgibim firmaları ile tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. 100 civarında konusunda uzman, profesyonel ekibi ile Kamu ve Kurumsal pazarda büyük Sistem Bütünleştirme projeleri yapmaktadır.

#infoturkgroup, #bilgiturk, #sistem