3M, Türkiye’nin En İyi İşvereni ödülünü aldı

3M Bilimi. Hayatın Her Anında” söylemiyle faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye’de 30. yılını kutlayan 3M, “Great Place to Work” Enstitüsü tarafından düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırmasında çalışan sayısı 500-2000 arasında olan şirketler kategorisinde birincilik ödülü aldı.

3M Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından düzenlenen ve çalışan sayısına göre 5 farklı grupta değerlendirilen araştırma sonucunda Türkiye’nin En İyi İşvereni ödülüne layık görüldü.

Çalışmada; güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu gibi beş Great Place to Work felsefesine ait boyut analiz edildi. Bunlara ek olarak İnsan Kaynakları uygulamalarında çeşitlilik, orijinallik, kapsayıcılık, insani dokunuş ve bütünsellik faktörleri ödüle layık görülmesinde etkili oldu. 3M yarışmaya katılan şirketlar arasında farklılaştırılmış, özgün, çalışana dokunan İnsan Kaynakları ve Yönetim uygulamalarıyla kategorideki diğer şirketler arasında farklılaştı.

Üst yönetim ile çalışanlar arasındaki iletişimi artırmak ve çalışanlara değerli olduklarını hissettirmek amacıyla organize edilen “Kahve Molaları” bu uygulamalardan sadece bir tanesi. İnsan Kaynakları uygulamalarındaki özgünlük, çalışanların iş yapışlarında da farklılık yaratmalarına cesaret verir. Great Place to Work çalışan anketi sonuçları çalışanların yüzde 95’inin 3M’de fark yarattıklarına inandığını gösteriyor.

3M Türkiye İK Direktörü Ceyla Beller, Türkiye’nin En İyi İşvereni ödülünü almaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını belirterek, “Bu araştırmada analiz edilen güvenilirlik, saygı, hakkaniyet ve takım ruhu gibi kriterler 3M Türkiye olarak bizim de son derece önemsediğimiz ve şirketimizdeki uygulamalarımızda ve süreçlerimizde ilke edindiğimiz değerler. Bu ödül bize çalışmalarımızın ve ilkelerimizin doğruluğunu göstermesi açısından da çok değerli. Çalışan mutluluğunda çıtayı daha da yukarı çekmeye ve çalışan odağımızı korumaya devam edeceğiz” dedi.

#3M, #eniyiisveren, #odul

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar

Dell EMC Unity Success Story In Turkey