Veeam, Gartner’ın 2017 Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Yazılımı Magic Quadrantı’n Liderler Quadrantı’nda Yer Aldı

Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam Software, Gartner, Inc.’in 2017 Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Yazılımı Magic Quadrantı’nda geçen yılın ardından bu yıl da liderler quadrantında yer aldığını duyurdu. Şirket, Liderler quadrantında Vizyonunun Bütünlüğünü ve Uygulama Yeteneğini geliştirerek Veritas, IBM ve Dell’in ardından Depolama Yönetimi’nde 2016’nın en büyük küresel Yedekleme ve Kurtarma Yazılım tedarikçisi sıralamasında 4. oldu.

2017 “Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri Magic Quadrantı’nın son olarak yayınlanan ve yedekleme ve kurtarma pazarında yüzlerce tedarikçinin yer aldığı bu rapor dünya genelinde orta üst pazarda ve büyük şirket ortamlarında varlığı çok güçlü olan şirketlere odaklanıyor.

Veeam’in eş CEO’su ve Başkanı Peter McKay Veeam’in lider olarak konumlandırılmasının bu dijital dönüşüm çağında geleneksel yedekleme tedarikçilerine olan ilginin ve beğeninin kaybolmaya başladığının bir göstergesi olduğunu belirtiyor. McKay “Quadrantın sağ bölümünden yukarı doğru olan hareketimiz vizyonerlik ve inovasyon kabiliyetindeki en büyük ilerleme. Çoklu bulut ve hibrit bulut ortamlarıyla büyük şirketlere yönelik kesintisiz çalışırlık çözümlerinde liderliğe yükselerek rakiplerimizi geride bıraktık. Eğer ürünleriniz güvenilir değilse, özellikler ve fonksiyonellik açısından zengin değilse ve günümüzün kesintisiz olarak çalışan dijital dünyasının ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılayamazsa her ay ortalama 4 bin yeni müşteri kazanamazsınız. Veeam önümüzdeki yılın başlarında piyasaya çıkması beklenen yeni Veeam Availability Suite v10 ile bulut odaklı bir geleceğe yönelik ortaklıklarımızı güçlendirirken müşterilere amaca uygun çözümler sunarak vizyonunu yenilemeye, gerçekleştirmeye ve ilerletmeye devam edecektir.” açıklamasında bulundu.

Veeam çok yakın zamanda açıkladığı finansal sonuçlarında son 9 yıldır devamlı olarak çift haneli büyüme gerçekleştirdiğini ve geleneksel yedekleme sağlayıcılarından büyük ölçüde pazar payı kazandığını duyurdu. Ayrıca 2017’nin ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı döneminde göre ciroda yüzde 27 artış gerçekleştirirken tüm bu sonuçlar Veeam’in kesintisiz çalışırlık çözümlerinin gücünü ve artan pazar payını gösteriyor. Veeam ayrıca büyük şirket çözüm iş ortağı portföyünü güçlendirecek Pure Storage, Nutanix ve IBM Bluemix entegrasyonlarını da içeren sayısız ortaklık da gerçekleştirdi.

Gartner’ın Feragatnamesi:

Gartner araştırma yayınlarında bahis geçen hiçbir satıcıyı, ürünü ya da hizmeti desteklememektedir. Ayrıca teknoloji kullanıcılarına en yüksek değerlendirme notunu alan ya da diğer şekilde değerlendirilenleri de seçmesi konusunda öneride bulunmamaktadır. Gartner araştırma yayınları Gartner’ın araştırma bölümünün fikirlerinden oluşmakta ve kesin karar gibi de görülmemelidir. Gartner pazarlanabilir herhangi bir garantiyi ya da belli bir amaca uygunluğu, araştırmada belirtilen ya da ifade edilen tüm garantileri tekzip etmektedir.

Veeam Software Hakkında:

Veeam dünya çapında kesintisiz çalışmayı gerçekleştirme sırasında şirketlerin karşılaştığı zorlukların farkında. İşletmeler tüm yıl boyunca 7/24 çalışmak zorunda. Veeam şirketlerin kesintisiz çalışması adına yeni bir pazara öncülük ederek şirketlerin kurtarma zamanı ve nokta hedeflerini (RTPO) tüm uygulamalar ve veriler için 15 dakika ya da daha azında gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. Bu talebi karşılamak amacıyla yüksek hızlı kurtarma, veri kaybının önüne geçme, kanıtlanmış koruma, yedeklenen veriden faydalanma ve uçtan uca görüntüleme sağlıyor. Veeam Backup & Replication™’ı içeren Veeam Availability Suite™, işletmelerin zaman kazanması, riskleri azaltması ve sermayeyle operasyonel harcamaları gözle görülür şekilde düşürmesine yardımcı olacak modern veri merkezinin sanallaştırma, depolama ve bulut teknolojilerini bir üst seviyeye taşırken Veeam müşterilerinin bugünkü ve gelecekteki iş hedeflerini de destekliyor.

2006’da kurulan Veeam’in 49.000 ProPartner’ı ve dünya çapında 255.000’den fazla müşterisi bulunmaktadır. Merkezi İsviçre’nin Baar şehrinde bulunan ve dünyanın çeşitli ülkelerinde ofisleri bulunan Veeam hakkında daha fazla bilgi için http://www.veeam.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

#veeam, #gartne, #yedekleme, #verimerkezi

Yorum Yok

Cevap Yaz

*

*

 
 

Popüler Yazılar