Türk Mühendis Tarafından Kurulan COMODO, Küresel Firmalara Çözümler Sunuyor

mailCOMODO tarafından geliştirilen KoruMail, firmaları  istenmeyen e-postalara ve bunların taşıdığı zararlı yazılımlara karşı koruyor. 

Türk girişimci Melih Abdulhayoğlu tarafından 1998 yılında kurulan ve küresel ölçekte siber güvenlik çözümleri geliştiren COMODO firması, KoruMail’i piyasaya sunmaya hazır olduğunu duyurdu. Comodo KoruMail, firma ağlarına giren ve kötü amaçlı yazılımları taşıma riski taşıyan istenmeyen e-postaları gelişmiş filtre ve anti-virüs tarayıcıları ile engelliyor.

Comodo KoruMail’in Ürün Müdürü Hasan Türkyılmaz “Siber suçlular büyük şirketlerin sistemlerine sızmak için basit e-postaları kullanmak konusunda giderek daha akıllı hale geldiler. Comodo KoruMail şirkete doğrudan entegre olarak bir bekçi gibi istenmeyen e-postaların ve virüslerin denetimini yapmakta ve gelecekte olabilecek saldırıları da engellemektedir.” dedi.

Comodo KoruMail bütün büyük posta transfer ajanları (MTA) ile uyumludur, mevcut e-posta yapıları ile kolayca entegre olur ve şirketlerin büyüklüğüne göre ayarlanabilir.

Comodo KoruMail’in sağladığı ayrıcalıklar arasında şunlar bulunmaktadır:

•Kendisini şirketin çalışma ortamına ve trafiğine otomatik olarak uyumlu hale getiren, şirkete özel otomatik beyaz liste (whitelisting) uygulaması bulunmaktadır.

•Ön çevre güvenliği, istenmeyen e-postaları ve zararlı içeriği henüz ağa girmeden etkin şekilde ortadan kaldırır.

•Merkezi yönetim konsolu, kişiye ve gruba özel yönetimi kolaylaştırır.

•İstenmeyen e-posta trafiği nedeniyle kaybedilen bant genişliğini geri kazandırır.

•Son kullanıcıların gelen kutularındaki istenmeyen e-postaları silerek, onları filtreleme zahmetinden kurtarır ve verimlilik kaybını azaltır.

•Sistemde bulunan veri kaybı önleme (DLP) teknolojisi ile gizlilik düzeyi yüksek olan bilgilerin şirket dışına sızmaması konusunda destek olur.

•Standart e-posta arşivleme ve anlık, güçlü arama özelliği ile müşterilerin önemli bilgileri hızla ve kolayca konumlandırmalarını sağlar.

Güvenlik duvarı (firewall) seviyesinde basit elektronik posta gönderme protokolü korumasına (SMTP) sahip olan Comodo KoruMail 5.1.0 şu anda tüm dünyanın kullanımına açılmış durumdadır.

 

Yorum Yok