Software AG, Güçlü Sektörel İşbirlikleriyle CeBIT 2015’e Damgasını Vuracak

softSoftware AG, BT’nin her geçen gün daha fazla dijitalleşen iş süreçlerini nasıl kökten değiştirdiğini iş ortaklarıyla birlikte başarılı ve etkili örneklerle CeBIT 2015 katılımcılarına gösterecek.

Yaşamın merkezine oturmuş olan dijitalleşme, her şeyi etkisi altına almaya devam ediyor. Bu süreçte BT de bütünüyle değişim geçiriyor çünkü gittikçe daha karmaşık hale gelen hareketli iş dünyasında gerçek zamanlı karar alma mekanizmalarını devreye sokuyor. Bu nedenle modern iş yaşamında BT daha etkili olmaya başlıyor ve daha fazla önem kazanıyor. Dijitalleşme, başarı için temel unsurlardan biri haline geliyor.

Akıllı Büyük Veri Büyük Çelik ile buluşuyor: Akıllı Büyük Çelik 

Software AG, gittikçe daha fazla entegre hale gelen sektörlerdeki (Industry 4.0) başarılı BT uygulamalarını aktarmak için çelik endüstrisi örneğinden yola çıkıyor. Çelik, telefon ve elektrik direklerinden ataşlara kadar her yerde kullanılıyor. Arabaların yüzde 63’lük bir kısmı çelikten üretiliyor. Enerji üretiminde vazgeçilmez bir yere sahip olan çelik, sokaklar, köprüler ve demiryolları yapımı dâhil olmak üzere modern ulaşım altyapısında da önemli bir rol oynuyor. Sadece Almanya’da 3.5 milyon insan, yoğun çelik gerektiren sektörlerde çalışıyor.

Çelik, aynı zamanda işleme sürecinde büyük hacimlerde veri üreten, ileri teknoloji bir ürün olarak da karşımıza çıkıyor: Büyük Çelik Verisi. Üstün takip sistemleri için gereken lazer, ultrason, video, titreşim ve ısı sensörlerinden oluşan karmaşık bir şebeke, tek bir çelik üretim şirketinde bir yıl boyunca 100 TB’den fazla işleme verisi oluşturuyor. Bu, 30 milyonu aşkın telefon rehberindeki içeriğe eşit bir rakam.

Büyük Çelik nasıl Akıllı Çelik haline gelir? Bu akıllı veriler nasıl değerlendirilmeli? Aksaklıkları, kusurları ve düşük kalite sorunlarını giderecek şekilde üretim zincirine nasıl gerçek zamanlı olarak iletilmeli? Konsorsiyum ortaklarıyla birlikte yürütülen ve henüz ilk aşamasında olan iProdict  araştırma projesiyle katılımcıların karşısına çıkan Software AG, bu soruların yanıtlarını CeBIT 2015’te veriyor.

Büyük Yardım: Livesapp hayat kurtarıyor

Software AG, üniversite iş ortağı RWTH Aachen ile birlikte, hiç kimsenin fuar sırasında yaşamaması dileğiyle, CeBIT’te bir başka hayat kurtaran uygulamayı tanıtacak: Ani kalp durması, Avrupa’daki en yaygın ölüm nedenlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Hayati tehlikenin yanı sıra, kalbin durmasından üç dakika sonra kalıcı beyin hasarına da neden olabilen ani kalp durması, bu açıdan zamanla yarışır bir niteliğe sahip. Aachen Üniversitesi’denki IMA Enstitüsü tarafından geliştirilen ilkyardım bildirim sistemi “Livesapp”, işte tam da bu noktada devreye giriyor ve kurbanların hayatta kalma oranını artırıyor. Livesapp’ın amacı, profesyonel acil ilkyardım ekiplerinin alana gelmesinden önce kalp masajı (CPR) uygulanan vakaların sayısını büyük ölçüde artırmak. Acil ilkyardım telefonlarına ulaşan bir çağrıyı takiben, tıbbi eğitim almış olan ve çağrı gelen bölgeye en yakın potansiyel ilkyardım ekiplerine Livesapp üzerinden otomatik olarak bilgi iletiliyor. Bu sistem, yalnızca ilkyardım ekiplerini ve eğitim almış bireyleri belirlemiyor, aynı zamanda ambulans gelmeden önce ilkyardım ekiplerinin en kısa sürede hayat kurtarabilmesi amacıyla mobil cihazı kullanarak kurbanın bulunduğu noktaya gitmek için en kısa rotayı çıkarıyor. Uygulama, RWTH Aachen Üniversitesi ile birlikte Software AG standında katılımcılara cansız bir model üzerinde tanıtılacak.

Dijital dünyaya hükmetmek: CeBIT 2015’te güçlü işbirlikleri

Dijital dünyada öncelikle bulunması gereken teknolojik unsurlar; mükemmel bir şekilde entegre edilmiş ürünler ve iş süreçleri, BT yönetimi, entegrasyon ve süreç otomasyonu, gerçek zamanlı veri analizi ve büyük veriyi kapsayan çözümler olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü iş ortakları, Software AG’nin bu alanlardaki geliştirmelerini destekliyor ve CeBIT 2015’teki Software AG standında, dijital dünyaya hükmeden başarılı pek çok örneği tüm ayrıntılarıyla katılımcılarla paylaşıyorlar.

“Software AG’de iş ortaklığı tercih meselesi değildir” diyen Müşterilerden Sorumlu Üst Düzey Yönetici ve Software AG Yönetim Kurulu Üyesi Eric Duffaut, partnerliğin önemine şu sözlerle değiniyor: “Seçim çoktan yapılmıştır. Biz, Software AG olarak sektörel uzmanlıklarını ortaya koyan, dijital dünyada inovasyon kabiliyetleriyle öne çıkmak isteyen müşterilerimize Software AG’nin bir uzantısı olarak kesintisiz bağlantısallık ve uyarlanabilirlik sunabilen partner ekosistemimizdeki yenilikçi iş ortaklarımızın katkılarını önemsiyoruz. Birlikte çok daha iyi işler çıkarıyoruz.”

CeBIT 2015’te 4. salondaki Software AG’nin C11 standında çözümlerini tanıtacak olan iş ortakları/sponsorlar aşağıdaki gibidir (alfabetik sırayla):

•Amazon Web Hizmetleri

Bugün bir milyondan fazla kullanıcısı olan Amazon Web Services (AWS), AWS çözümleriyle iş dünyasının dijitalleşmesine katkıda bulunuyor. AWS bulut bilişim platformu, kullanım senaryosundan veya sektörden bağımsız olarak kendi uygulamanızı istediğiniz şekilde yapmanız için gereken esnekliği sağlıyor. AWS ile zamandan ve maliyetten tasarruf edebiliyor, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve güvenilirlikten ödün vermeksizin AWS’nin altyapınızı yönetmesine izin verebiliyorsunuz. Software AG’nin bulut çözümleri ise AWS bulut ile uyumlu çalışıyor.

•CrossVista

CrossVista TEAM Server, Software AG’nin webMethods ürün setini yönetmek için geliştirilmiş, tam entegre uygulama yaşam döngüsü yönetimi çözümüdür. CrossVista, uçtan uca DevOps süreçlerinin bir parçası olarak CentraSite üzerindeki webMethods varlıklarını otomatik olarak güncellemek üzere tasarlanmıştır.

•Cumulocity

Cumulocity GmbH, Nesnelerin İnterneti (IoT) odaklı yazılım ve çözüm geliştiren lider bir hizmet sağlayıcıdır. Cihaz yönetimi, Software AG işbirliğiyle gerçek zamanlı ‘büyük veri’ analitiği, perakende ve endüstriyel internet gibi müşteri odaklı pazarlar için geliştirilen uygulamalar ve gerçek zamanlı takip sunduğu hizmetler arasındadır.

•FACT

FACT Informationssysteme und Consulting AG yazılım çözümleri, kavramsal danışmanlık ve sermaye yatırımı süreçlerine yönelik diğer hizmetlere odaklanan, lider bir hizmet sağlayıcıdır. Şirket, sermaye yatırımlarına özel olarak geliştirdiği FIRST ile dijital işletmelere yol göstermekte ve Software AG’den Presto ile birlikte büyük veri ve mobil gereksinimler için ideal çözümler geliştirmektedir.

•IDS Scheer Consulting

30 yıldır etkili iş süreçleri oluşturma ve geliştirme üzerine danışmanlık hizmeti veren IDS Scheer Consulting GmbH, işletmelerin ve kamu kurumlarının stratejik kararlar almalarına, maliyet avantajı elde etmelerine ve iş dünyasında başarıyı yakalamalarına yardımcı olur. CeBIT’te ARIS Connect’in kişiselleştirme özellikleri, yeni ARIS mobil uygulamaları ve BPM danışmanlığı, veri taşıma, çözüm ve operasyonları kapsayan ARIS hizmetlerini içeren yeni portföyümüz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

•nterra integration GmbH

nterra integration GmbH, yeni teknolojiye geçişlerden etkilenmeyen entegrasyon ve süreç çözümlerindeki uzmanlığını Software AG’ye taşıyacak. webMethods tabanlı platform tasarlama, geliştirme ve kullanma konusunda müşterilere danışan nterra, uygulama geliştirme aşaması ve ilgili süreçler konusunda temel destek unsuru olarak müşterilerin yanında yer alıyor.

•Pepperl + Fuchs

Pepperl + Fuchs GmbH, Software AG ile birlikte makinenin denetim döngüsüne müdahale etmeden, makine sensör verilerinin kablosuz bir şekilde Industry 4.0 platformuna aktarımını gösterecek.

•Roundcube

Roundcube, genel sigorta sektörüne hitap eden, bulut etkin ve modüler bir politika, faturalama ve tazminat yönetimi çözümüdür. İster son kullanıcı, ister üçüncü parti veya çalışan olsun, tüm kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan çözüm, müşteri odaklılığı ön plana çıkarmaktadır.

•Salesforce

CRM lideri Salesforce, satış, müşteri hizmetleri ve pazarlama süreçlerinde şirketlerin müşterileriyle bağlantı kurmalarını sağlayan yeni hizmetler sunar. Şirketlerin büyük bölümü, arka ofis uygulamalarından (SAP sistemleri gibi) satış ve müşteri hizmet bilgilerini çekebilmek için Salesforce’u diğer uygulamalarla birlikte kullanır. Software AG’nin yeni webMethods entegrasyon uygulaması işletmelerin tüm arka ofis uygulama verilerini, bulut tabanlı ve mobil verilerini kesintisiz olarak bağlantılandırmasını sağlar ve mevcut iş süreçleri uygulama ve verileriyle değiştirmeye yardımcı olur.

•Telefónica Deutschland Holding

Telefónica Deutschland Holding AG, verinin kapsamlı bir şekilde taşınmasını ve denetimini sağlayan M2M teknolojilerinde uzmanlaşmıştır. Bu teknolojiler sayesinde dünyanın herhangi bir yerindeki tekil makineler veya sistemlerin tamamı birbiriyle iletişim kurabilmektedir.

Yorum Yok
%d blogcu bunu beğendi: