SAP Türkiye’nin Yeni Çözüm Satış Direktörü Gökhan Nalbantoğlu Oldu

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP Türkiye’nin yerleşik (kurum içi) ve bulut platformlarındaki tüm çözüm alanlarından sorumlu olacak yeni satış direktörü Gökhan Nalbantoğlu oldu.

SAP, Türkiye’deki Çözüm Satış organizasyonunun başına Gökhan Nalbantoğlu’nu getirdi. Bilişim Teknolojileri sektöründe tüketici ürünleri ve kurumsal pazarlarda 25 yıldan fazla bir süredir üst düzey deneyime sahip olan Nalbantoğlu, yeni görevinde SAP Türkiye’nin yerleşik (kurum içi) ve bulut alanlarındaki büyümesine odaklanacak.

Sektörde 25 Yıllık Üst Düzey Deneyim ve Birikim

Bilişim Teknolojileri endüstrisinde Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (MEA, EMEA) bölgelerinde birbirinden önemli projelere imza atan Gökhan Nalbantoğlu, SAP Türkiye’ye katılmadan önce SAS Türkiye Genel Müdürlüğü ve IBM Türkiye Yazılım Ülke Lideri ve MEA Bölgesi Bulut & SaaS Satış Lideri olarak görev yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans ve Endüstri Mühendisliği yüksek lisans derecelerine sahip olan Gökhan Nalbantoğlu, ayrıca Fransa’daki INSEAD Üniversitesi’nde de üst düzey yönetici programını tamamladı. Nalbantoğlu, halen Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne danışmanlık yapmaktadır.

SAP hakkında:

Kurumsal uygulama ve yazılım alanının lideri SAP, dünya çapında 88.000’den fazla çalışanı, önde gelen ürün ve servisleri ile müşterilerinin iş alanlarındaki inovasyonu artırmasına yardımcı oluyor. SAP çözümleri, üretim, gıda, tekstil, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve kamu sektörünün de aralarında yer aldığı 25’ten fazla sektörde, 180’ ülkede faaliyet gösteren farklı ölçeklerdeki 378.000’den fazla SAP müşterisinin iş süreçlerine destek veriyor. Almanya merkezli faaliyet gösteren SAP SE, New York ve Frankfurt’un da aralarında yer aldığı birçok borsada “SAP” sembolü ile işlem görüyor. SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, şirketin 65. ülke ofisi olarak 2001 yılında kuruldu. Bugün SAP Türkiye, Ankara ve İstanbul’da yer alan ofisleri ve İstanbul Teknopark’ta yer alan SAP Geliştirme Merkezi dahil olmak üzere 250 kişilik uzman bir ekip ile 1300’ün üzerinde kuruma hizmet vermektedir. SAP’nin dünya genelindeki yaygın kullanımına paralel olarak Türkiye’de yıllık ciroya göre en büyük 10 şirketin 8’i iş süreçlerini, en büyük 10 bankanın 9’u ve Borsa İstanbul listesinin en tepesindeki şirketlerin %70’ten fazlası iş süreçlerini SAP çözümleri ile yönetiyor. Türkiye’de neredeyse her evde SAP sistemi üzerinde üretilen on ürün bulunuyor. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’deki gelirlerini ve çalışan sayısını istikrarlı olarak artıran SAP Türkiye, ekosistemindeki onlarca iş ortağıyla birlikte 4000’in üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam imkânı sağlamış bulunuyor. SAP Türkiye hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.

#sap, #ibm, #sas, #GökhanNalbantoğlu

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: