Neffos Akıllı Telefon Satışlarında Çarpıcı Büyüme

TP-Link, 2018’in ilk çeyreğinde dünya genelinde Neffos akıllı telefon sevkiyatının önceki yıla göre yüzde 300 arttığını açıkladı.

TP-Link’in ağ pazarındaki yirmi iki yıllık deneyimi ile satışa sunduğu akıllı telefon markası Neffos, 2018 yılına iyi başladı. IDC verilerine göre dünya genelinde akıllı telefon pazarında yüzde 6.3’lük bir düşüş görülürken, Neffos ise ilk çeyrekte önceki çeyreğe göre sevkiyatlarını yüzde 200 artırdı.

Dünya genelinde pazardaki daralmaya karşın yıl bazında ise satışlarını yüzde 300 artıran Neffos, Doğu Avrupa pazarında yüzde 338, Asya pazarında yüzde 270, Batı Avrupa’da yüzde 168 ve Güney Amerika’da ise yüzde 148’lık bir artış elde etti.

Etkileyici büyüme, Neffos ürünlerinin tanınırlığını da arttırdı. Bu büyümede en önemli model ise Neffos X1 Lite oldu. Şirket tüketicilerin gereksinimlerini karşılamak üzere Mart ayında dünya genelinde iki yeni modelini daha satışa sundu: C7 ve N1. Bu yeni modeller ile 2018 yılındaki çıkışını sürdürmeyi hedefleyen TP-Link Neffos’un Türkiye’de de yakında satışa sunacağı C7 modeli, DSLR fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekmeye benzer bir deneyim sunuyor.

TP-Link’in yirmi iki yıldır güvenilir ürünler üretme ve dünya çapında müşterilerine satış sonrası hizmet sunma olanağı Neffos’a da yansıtılıyor. Akıllı telefon fiyatlarının katlanarak arttığı bir dönemde Neffos, tedarik zinciri entegrasyonu, satış ve kanal kontrolü ve tüketiciler sunduğu rakipsiz fiyat/performans ile pazarda başarılı olmayı hedefliyor. İlk çeyrekte elde ettiği başarıyı sürdürmek için Neffos, uygun fiyatlı ve yüksek performanslı telefonlar geliştirmeye devam ediyor.

#neffos, #tplink, #akillitelefon

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: