Kadın mesaide, erkek sahurda alışveriş yapıyor

Online alışveriş Ramazan’da yüzde 30’a yakın artarken, sanal mağaza ziyaretleri 12:00 – 17:00 ile 23:00 – 03:00 saatlerinde yoğunlaşıyor. Mesai saatlerindeki alışverişlerin ortalama sepet değeri 160 TL, sahurdaki alışverişlerinki ise 190 TL oluyor.

Ramazan dolayısıyla sanal mağaza ziyaretleri yüzde 30 artarken, kadınlar online alışveriş için mesai saatlerini, erkekler ise sahuru tercih ediyor.

400’ü aşkın dijital mağazadan alışveriş yapanlara nakit para ödeyen Avantajix.com’un Ramazan ayındaki online alışveriş alışkanlıkları analizine göre; en çok alışveriş yapılan zaman dilimi olarak mesai saatleri öne çıkıyor. 12:00-17:00 saatleri arasında online alışveriş yoğunluğu, normal dönemlerin 2-3 katına kadar çıkarken, bu saatlerdeki müşterilerin yüzde 65’ini kadınların oluşturması dikkati çekiyor.

Mesai saatlerindeki alışverişlerin ortalama sepet değeri 160 lira olurken, kahve-çay türleri, sıvı yağ, tuz-şeker-baharat, gurme ürünleri, çamaşır, temizlik ve bulaşık deterjanları, bebek bezi, giyim, kozmetik ürünler ve çocuk maması ile küçük ev aletleri satışında ciddi yükselmeler yaşanıyor.

Ramazan ayında gece 23:00-03:00 saatleri arasında yapılan satışlarda da dikkat çekici artış oluyor. Sahura denk gelen bu saatlerde alışveriş yapanların dörtte üçünü erkekler oluşturuyor.

Erkek tüketiciler 190 lira ortalama değere sahip alışveriş sepetlerini telefon kılıfı, kol saati, ayakkabı, giyim, cep telefonu, kozmetik ve market ürünleriyle dolduruyor.

1495572242_G____l___KayralAvantajix.com kurucu ortağı Güçlü Kayral, online alışverişlerinde ürün teslimatlarının pek çok sitede çok hızlı, hatta bazen birkaç saat içinde yapılıyor olmasının kadınları, iftar alışverişlerini internet üzerinden yapmaya yönlendirdiğini belirterek, “Sabah işyerindeyken alışverişini tamamlayan kadın, akşam üzeri evine geldiğinde siparişini hazır bulabiliyor.

Bu sayede kadınlar mesai bitimi ile iftar arasında marketlerde yaşanan alışveriş yoğunluğundan kurtulmuş oluyorlar.

En uygun fiyatlı ürünleri internetten karşılaştırma siteleri kullanılarak bulmak mümkün oluyor. Ayrıca, Avantajix.com gibi yapılan her alışveriş için üste nakit para ödeyen siteler kullanılarak aile bütçesine ek katkı da sağlanabiliyor” diye konuştu.

 

#Onlinealışveriş, #sanalmağaza, #Ramazan, #MobilDünya, #Avantajix, #manset

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: