Hewlett Packard Enterprise’ın Reimagine 2017 etkinliği İstanbul’da tamamlandı

Hewlett Packard Enterprise, dijital dönüşümü hızlandırmak üzere, teknoloji uzmanlarını İstanbul’daki Reimagine 2017 etkinliğinde bir araya getirdi. Tam gün süren etkinlikte, pazar liderlerinin giderek artan beklentileri, fırsatları değerlendirmenin yolları ve bilgi teknolojileri alanında inovatif çözümlerin çevik bir şekilde hayata geçirilmesi konuları ele alındı.

Wyndham Levent İstanbul’da gerçekleşen Reimagine 2017’de Hibrit IT, Akıllı Uç Noktalar, Dönüşüm ve Teknoloji Hizmetleri olmak üzere üç ana başlık altında birçok çözüm katılımcılarla paylaşıldı.

Etkinliğe katılan fikir önderleri konuyla ilgili görüşlerini sunarak, farklı sektörlerdeki başarılı dijital dönüşüm uygulamalarıyla ilgili bilgi aktardılar. Tüm konuşmacılar bir konuda görüş birliğine vardı: Dijital dönüşüm ancak işletmeler ile IT birimlerinin yakın işbirliği ile sağlanabilir, bunun sonucunda da dönüşüm, genel anlamda tüm endüstrilere ve ekonomiye de yansıyarak büyüyebilir.

1495109591_HPE_5__Gungor_Kaymak_

Açılış konuşmasında, HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak şu yorumda bulundu: “Dijital dönüşüm, genellikle teknolojik gelişmeleri tetikler ve bu da hem iş hem de özel hayatımızda köklü değişimler yaratır. Hepimiz bu değişime hazır olmalı ve uyum sağlayabilmeliyiz.”

1495109591_HPE_1__Erol_Bilecik_

Reimagine 2017’nin konuk konuşmacısı olan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik de dijitalleşme ile ilgili görüşlerini şöyle ifade etti: “Dijitalleşme; sağlıktan finansa, enerjiden gıdaya kadar tüm sektörlerin iş yapış biçimlerini değiştiriyor. Sanki dijitalleşme öncesi dönem hiç var olmamış gibi… Var olan endüstriler baştan aşağı yeniden tanımlanırken, daha önce var olmayan yepyeni endüstriler, bu endüstrilere bağlı yepyeni yetkinlikler ve meslekler doğuyor. Çocuklarımızın, adını henüz duymadığımız mesleklere sahip olacaklarına inanıyorum!”

Erol Bilecik, katılımcılara bu dönüşümü stratejik seviyede ele almalarını önerdi: “Yani teknolojiyi yalnızca bir araç değil, bir kültür olarak ele alabilmeli; salt ürün-pazar odağından uzak durarak, teknolojiden korkmayan, onunla uyum içerisinde bir yaklaşımı yaygınlaştırabilmeliyiz.”

HPE Reimagine 2017’ye Türkiye’nin önde gelen kamu kurumlarından ve özel sektör işletmelerinden 800’ün üzerinde temsilci katıldı.

#HewlettPackardEnterprise, #Reimagine2017, #HibritIT, #AkıllıUçNoktalar, #Dönüşüm, #TeknolojiHizmetleri, #manset

Yorum Yok

Cevap Yaz

*

*

 
 

Popüler Yazılar