Figopara‘ya Fintech dünyasının başarılı yöneticilerinden yeni Genel Müdür

Türkiye‘de bir ilke imza atarak tedarikçi finansman modeline yeni bir boyut kazandıran Figopara‘nın Genel Müdürlük görevini, telekomünikasyon, internet teknolojileri ve Fintech alanında büyük ve başarılı projelere imza atan deneyimli isim Avşar Dirgin üstlendi…

Türkiye‘de Pazar lideri ERP şirketi LOGO ve e–dönüşümün öncü şirketlerinden Foriba ortaklığı ile kurulan, dijital finansal teknoloji platformu Figopara‘nın Genel Müdürü Avşar Dirgin oldu. Telekomünikasyon, internet teknolojileri ve Fintech sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahibi olan Dirgin, uluslararası projelerin yanı sıra pazara yeni ürün ve hizmet sunumu alanlarında da deneyim sahibi.

Alman Lisesi ve Marmara Üniversitesi mezunu olan Dirgin, internet teknolojileri ve telekomünikasyon sektöründe Turkcell grup şirketlerinde, Türk Telekom ve Multinet Kurumsal Hizmetler’de farklı üst düzey yönetici pozisyonlarında çok sayıda ürün, servis ile ekibe liderlik ederek önemli projeleri hayata geçirdi.

Son olarak Fintech sektörünün önemli oyuncularından Aypara Ödeme Kuruluşu bünyesinde Operasyon ve Satış Direktörü olarak görev yapan Dirgin, görev aldığı süre boyunca şirketin ödeme kuruluşu lisansı almasına, çok sayıda üye işyeri ve tedarikçiden oluşan bir ekosisteme sahip olmasına ve şirketin bu alandaki dönüşümüne liderlik etti.

Aypara’nın ciro ve gelirlerine, rekor büyümesine katkı sağlayan Dirgin; yeni görevinde ise tedarikçi finansmanının yeni nesil teknolojiler sayesinde kolaylaşmasına ve çok daha büyük bir pazara ulaşmasına liderlik edecek.

#Figopara

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar