BANTBORU Dijital Dönüşüm Sürecine Detaysoft ile Başlıyor

Otomotiv ve beyaz eşya endüstrileri için boru üretiminde Türkiye’nin tek, Dünya’nın ise ilk 5 üreticisinden biri BANTBORU, SAP ERP dönüşüm projesini Detaysoft iş birliği ile hayata geçiriyor. Şirketin tüm iş süreçlerini kapsayan ve 1 Temmuz 2018’de aktif olması planlanan projede ilk adım, 13 Ekim 2017 Cuma günü gerçekleştirilen proje başlangıç toplantısıyla atıldı.

Otomotiv ve beyaz eşya üretiminde önem taşıyan boru sistemlerinin Türkiye’deki tek üreticisi ve bu alanda dünyanın en büyük 5 kuruluşundan biri olan BANTBORU, SAP ERP dönüşüm sürecini başlattı. BANTBORU’nun bu dijital dönüşüm projesine, Kendi Ar-Ge Merkezi ve geliştirdiği çözümlerin yanı sıra tamamladığı projelerle Türkiye’nin yüzde yüz Türk sermayeli en büyük SAP çözüm ortağı olan Detaysoft destek oluyor.

Lojistik, finans, insan kaynakları ve iş zekâsı ana başlıkları altında çok geniş bir kapsama sahip olan projenin 2018 yılı Temmuz ayı başında aktif hale gelmesi planlanıyor. Üretim, planlama, satış, dağıtım, bakım-onarım, malzeme yönetimi, bütçe, finans, muhasebe, insan kaynakları, satın alma, depo yönetimi ve iş zekâsı gibi geniş bir kapsamda yürütülecek projede bulut teknolojileri, bellek içi çalışan veri tabanı teknolojileri ve mobil uygulamalar gibi yeni nesil teknolojik çözümler kullanılacak.

BANTBORU, Detaysoft SAP ERP projesi ile rekabetçi performansını artıracak

Görsel3BANTBORU’da tüm iş süreçlerinde SAP’nin en son teknolojileri de kullanılarak süreçlerin birbirine tam entegrasyonu sağlanacak. Tüm iş süreçlerinin tek noktadan izlenebileceği projede üretim süreçlerinde elde edilecek verimlilik artışıyla şirketin rekabetçi performansı daha da yukarıya taşınmış olacak. Üretim, depo yönetimi, planlama vb. birçok sürecin otomatik hale getirileceği proje ile, kullanıcı hataları da minimize edilecek. Proje kapsamında ayrıca, bulut teknolojiler ve mobil çalışan sistemler ile çalışanların lokasyon bağımsız ilgili süreçleri yönetmeleri sağlanacak. Proje sonunda BANTBORU, ulusal ve küresel pazarlarda büyüme hedefleri doğrultusunda gelecekte ortaya çıkabilecek ihtiyaçları karşılamaya hazır bir altyapıya sahip olacak.

Bant Boru, Detaysoft ve SAP’den proje ekipleri ve yöneticilerin katılımı ile 13 Ekim 2017, Cuma günü yapılan başlangıç toplantısında konuşan Bant Boru CEO’su Sinan Gider proje ile ilgili şunları söyledi: “Dünya, endüstrinin dördüncü çağının doğuş evresini yaşıyor. Endüstri 4.0, hem bizim hem de müşterilerimiz için yeni bir rekabet dönemini de ifade ediyor. Sürüş güvenliğinden ev içi konfora, insan hayatına doğrudan temas eden dünya markalarının performansını destekleyen ürünler sunuyoruz. SAP ERP yatırımımızla hem BANTBORU’nun, hem de müşterilerimizin üretim ve rekabetçi performansını bir sonraki seviyeye taşıyoruz”.

Görsel2Toplantıda yaptığı konuşmada dijital dönüşümün şirketlere olan faydalarına değinen Detaysoft Genel Müdürü Serpil Mermer ise şöyle konuştu: “Şirketler için son yıllardaki en büyük trendlerden olan dijitalleşme, şirketlerin iş süreçlerini geliştirmesi, yüksek verimlilikle çalışması ve kullanıcı deneyimini çok daha yüksek seviyelere taşıması bakımından büyük önem arz ediyor. Detaysoft olarak son dönemde mobilite, bulut, IoT gibi birçok güncel teknolojiyi içerisinde barındıran dijital dönüşüm alanında otomotiv ve üretim sektörü başta olmak üzere birçok sektörden iş ortağımızın süreçlerini geliştirmesinde büyük rol oynadık. BANTBORU gibi Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından birinde kısa sürede tamamlamayı hedeflediğimiz bu kapsamlı projeye başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Tüm ekip arkadaşlarımıza şimdiden başarılar dilerim”.

#bantboru, #dijital, #donuşum, #detaysoft, #guncel

Yorum Yok