Atos BullSequana X Süper Bilgisayar Yelpazesini AMD İşlemcilerini İçerecek Şekilde Genişletiyor

Atos önümüzdeki dönemde sunacağı BullSequana X süper bilgisayar ürün grubunda AMD EPYC™ işlemcilerinin destekleneceğini açıkladı.

SC’18’de bugün duyurulan ve 2019’da çıkacak Atos’un yeni BullSequana XH2000 sıvı soğutmalı süper bilgisayarında “Rome (Roma)” kod adlı yeni nesil AMD EPYC işlemcisinin yer alması bekleniyor.

Bant genişliği odaklı HPC uygulamaları için müşterilere güçlü bir çözüm seçeneği sağlayacak yeni BullSequana X2410 blade, bu sayede daha düşük bir Toplam Sahip Olma Maliyetini (TCO) mümkün kılıyor. Yeni BullSequana Blade’in üstün bellek bant genişliği, üretimdeki iş akışı performansını da iyileştirecek. Her BullSequana X2410 blade yan yana üç hesaplama düğümüyle gelirken düğümlerin her biri de iki yeni nesil AMD EPYC™ işlemci ve her bir düğüm başına 16 DIMM belleğe sahip olacak.

Konuyla ilgili olarak “Gelecek yıl çıkacak yeni BullSequana X2410 ürünümüz için lansmanı planlanan EPYC Rome Blade üzerinden AMD ile ortaklığımızı güçlendiriyor olmak Atos’u heyecanlandırıyor” diyen Atos HPC & Quantum’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Agnès Boudot sözlerine şöyle devam etti: “HPC pazarı bir süredir uygulama performans verimini artırmak üzere daha yüksek bellek bant genişliği sunan yeni bir ölçeklenebilir yüksek performanslı makina beklentisi içindeydi. EPYC ailesi, çözüm portföyümüzü büyük ölçüde tamamlıyor olacak.”

AMD Veri Merkezi Ürünlerinden Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Scott Aylor ise Atos’un AMD EPYC işlemcili BullSequana X süper bilgisayarının duyurusunu AMD’nin memnuniyetle karşıladığını vurgulayarak “Yüksek performanslı hesaplama alanında küresel bir lider olan Atos, gelecek yıl AMD’nin çıkartacağı EPYC ürün grubu ile sektörün ilk 7nm veri merkezi CPU’sunun vadettiklerini gerçekleştirebilecek güce sahip” dedi.

#Atos, #AMD

Yorum Yok