Asis Elektronik ve Bilişim A.Ş.’in Yeni Transferi

2007 Yılında kurulan ve 2016 yılında Sancak Grup bünyesine katılan Asis Elektronik’in yeni Genel Müdür Yardımcısı Ayhan TUNÇ oldu.

10 yılı aşkın süredir Bilgi Teknolojileri, Akıllı ve Güvenli Şehir Çözümleri, Veri Toplama OT/VT, Savunma Sanayi, alanında faaliyet gösteren Asis Elektronik’in yeni nesil Akıllı Ulaşım ve Akıllı Şehir Çözümleri faaliyet alanının Operasyon bölümü için Genel Müdür Yardımcısı görevini Ayhan TUNÇ üslendi.

Ayhan Tunç, Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini bitirdi. Mezun olduktan sonra Microsoft Teknik Eğitim Merkezinde çalışmaya hayatına başladı. Aynı zamanda, Çukurova Üniversitesi İşletme yüksek lisansına devam etti ve 2006 yılında eğitimini tamamladı. Eğitmenlik tecrübesiyle, Sistem ve Network Uzmanı olarak askere gitti.

2007 yılında, Superonline firmasında Omurga Mühendisi olarak görev aldı. 2008 yılının Kasım ayında, KoçSistem’e tüm ekibi ile beraber transfer oldu. 2018 mart ayına kadar farklı kademelerde yönetici olarak görev yaptı.

Mevcut deneyimini ve bilgi birikimini; Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarından Yapı Kredi Bankası ve perakende sektöründen Migros başta olmak üzere 40 farklı müşterinin Network/İletişim Ağı teknolojilerinin yönetimini yapmıştır. Türkiye’de ilk defa uygulanan birçok teknoloji projesinin yönetiminde yer almıştır.

Microsoft, Superonline ve KoçSistem’de çalıştığı dönemlerdeki bilgi birikimi ve tecrübeleri ile süreçleri hâkim olan Ayhan Tunç, Mart 2018’de Asis Elektronik ailesine katıldı.

Asis Ailesine katılan Ayhan Bey yeni görevi için “Asis Elektronik’in mevcuttaki başarılı ekiplerine güvenerek ve yeni yapılanmasıyla birlikte amacımız bir bütün olarak başarılı olmaya devam etmektir. Asis Elektronik için esas yapmak istediğimiz durum; dünya standartlarında Akıllı Teknolojiler (Smart City / Smart Technology) hizmetini başarılı bir şekilde vermektir. Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. olarak bugün; 12 farklı ülkede 75 müşteriye hizmet etmekteyiz.

Dünyada teknoloji lideri olarak görülen Hindistan’ın 3 farklı şehrine ürün ve hizmet satmış bulunuyoruz. Teknoloji lideri konumundaki bir ülkeye, Türkiye’den milli yazılımlar ve donanımlar ile hizmet götürmek bana müthiş bir büyük mutluluk veriyor.” diyerek açıkladı.

#asiselektronik, #teknoloji, #elektronik, #ayhantunc

Yorum Yok
 
 

Popüler Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: